Róbert Slovák novým prezidentom KRASu

Autor: Z respectu | 3.9.2014 o 20:39 | (upravené 16.9.2014 o 17:15) Karma článku: 1,71 | Prečítané:  650x

Klub reklamných agentúr Slovenska (KRAS) zvolil nové prezídium a nového prezidenta. Je ním zakladateľ agentúry Respect APP.

Klub reklamných agentúr Slovenska (KRAS) je výberová organizácia, ktorej členmi sú najúspešnejšie a najproduktívnejšie reklamné agentúry pôsobiace na slovenskom trhu. Hlavným poslaním Klubu je zvyšovať úroveň slovenskej reklamy a marketingovej komunikácie tak, aby bola, ako jeho neoddeliteľná súčasť, neustálym prínosom pre trhové hospodárstvo.

Členmi nového prezídia KRAS-u sa stali: Róbert Slovák (z reklamnej agentúry Respect APP), Zuzana Ďurčeková (Made by Vaculik), Róbert Weber (MUW Saatchi & Saatchi), Peter Kontra (Wiktor Leo Burnett) a Marek Pajtáš (Lowe GGK). Na prvom zasadnutí prezídia bol za prezidenta KRAS jednomyseľne zvolený Róbert Slovák.

Róbert Slovák pred desiatimi rokmi s priateľmi založil reklamnú agentúru Respect APP a päť rokov bol prezidentom združenia tvorivých pracovníkov v reklame Art Director’s Club Slovakia. Minulý rok sa stal členom Boardu ADC Europe. Je držiteľom mnohých slovenských (Zlatý klinec, Aurel, shortlist na EFFIE), českých (Zlatá pecka), ale aj medzinárodných ocenení (EASA Best Practise Award, shortlist na New York Festivals, či National Diploma z Cannes Lions). Bol porotcom kreatívnych súťaží Zlatý klinec, Žiarovka, Louskáček, Cresta Awards (Preliminary Jury), New York Festivals a Golden Drum.  V roku 2013 bol vymenovaný za člena Výboru pre médiá Rady vlády Slovenskej republiky pre kultúru a je členom Arbitrážnej komisie Rady pre reklamu. Vo voľnom čase neúspešne produkuje filmy, naposledy Prvý slovenský horor.

Róbert Slovák spoluzakladal a v rokoch 2009-2010 výkonne riadil projekt na podporu spolužitia rómskej menšiny a väčšinového obyvateľstva Gypsy Spirit, ktorý prebiehal na Slovensku a v Česku pod patronátom Václava Havla. Taktiež je členom správnej rady organizácie Voices, ktorá sa venuje propagácii menšinovej kultúry a projektov mimovládnych organizácií.

Ako napísal pri abdikácii členom ADC: "... nedá mi však nezdôveriť sa vám s tým, aké ťažké bolo pre mňa toto rozhodnutie, keďže ADC je moja srdcovka, naozaj. Pamätám si, ako som sa tešil ako malý, keď ma prijali za člena. Po cca. piatich rokoch prezidentovania však odchádzam s veľmi dobrým pocitom. Na ceste, ktorej základy sa položili ešte za prezidentovania Petra Kačenku, sme dokázali vytiahnuť ADC z mínusov do zisku, stali sme sa súčasťou ADC Europe, vďaka snahe Juraja Vaculíka sme sa stali reprezentantmi Cannes Lions, organizujeme Young Lions, navrhujeme porotu Zlatého klinca, Žiarovky, posielame porotcov na Golden Drum, ADC Europe, na Louskáček, udeľujeme Filipa, máme viac členov ako kedykoľvek predtým, sme jednoducho super!".

Teraz len tak odveci jedna z top prác agentúry Respect APP, na ktorej Róbert pracoval aha:

Prečítajte si aj o najlepšej reklame v histórii Zlatého klinca.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf polície Gašpar ide do civilu. Saková plánuje väčšie zmeny

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Fico sa už dohaduje s opozíciou. Čo sa deje v koalícii?

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.


Už ste čítali?