Najlepšia reklama v histórii Zlatého klinca je naša

Autor: Z respectu | 26.8.2014 o 17:50 | (upravené 16.9.2014 o 17:16) Karma článku: 3,48 | Prečítané:  1450x

V ankete o najlepší inzerát, televízny spot a kampaň zo všetkých dvadsiatich ročníkov národnej súťaže kreativity zvíťazil inzerát agentúry Respect APP pre časopis História. Ale ani ostatné naše práce nedopadli zle, práve naopak.

V marci roku 2008 sme vytvorili sériu vizuálov, na ktorých sa redaktori časopisu História nachádzali v rôznych časových obdobiach všade tam, kde sa niečo stalo. Mapovanie dejín redaktormi a prinášanie zaujímavých, pútavých informácií z histórie zjednocoval slogan „Čo nové v minulosti“. Časopis História prináša informácie, ktoré nie sú možno aktuálne, ale aj tak môžu byť pre čitateľov úplne nové.

V tom čase sme už mali za sebou práce pre niekoľko časopisov: Star, pre ktorý sme produkovali spoty so Zuzanou Belohorcovou, či Zorou Czoborovou, La Femme, pre ktorý sme okrem kampane robili aj kompletný redizajn layoutu, či outdoorové, printové a rozhlasové kampane pre české magazíny Fashion club, Epocha a Paparazzi.

Titul Najlepší inzerát dvadsaťročia je zavŕšením série ocenení, ktoré táto naša práca získala na slovenskom Zlatom klinci, českej Zlatej Pecke a medzi najlepšie reklamy na svete ju zaradil aj prestížny Ads of the World.

Dobre si počínala aj séria našich posterov, ktorú sme pripravili pre študentský filmový festival Áčko v roku 2012. Okrem toho, že za ten rok získala najvyššie ocenenie – Zlatý klinec, v hodnotení reklám 20-ročia skončila na treťom mieste.

Kampaň sa niesla v duchu filmárskych pokynov od konkrétnych študentov filmu zastrešených sloganom „Chceme byť Áčkoví filmári “. Séria štyroch plagátov vznikla v spolupráci so študentami VŠMU, ktorí samotné vizuály produkovali a fotografovali.

Tešíme sa aj z druhého miesta našej kampane pre divadlo Nová scéna. V roku 2007 sme pracovali na uvedení muzikálu Neberte nám princeznú. V televíznom spote sa objavili predabovaní Žbirka a Gombitová.

Televízny spot a aj celá kampaň získala v roku 2007 prvé miesto na Zlatom klinci. Okrem týchto dvoch zlatých, sme vtedy dostali aj strieborný klinec v ďalšej kategórii Techniques za nálepky, ktoré boli umiestnené na rôznych miestach, ktoré dopĺňali tématické headliny.

Aj vďaka tomu získali zakladatelia Respect APP v tom roku najvyššie ocenenia v hodnotení mesačníka Stratégie. Ten vyhlásil Ondreja Štefánika za najlepšieho copywritera na Slovensku, najlepším art directorom roku 2007 sa stal Vladimír Korček, na druhom mieste skončila Yolka Udičová a druhým najlepším kreatívnym riaditeľom sa stal Róbert Slovák. Bol to skvelý rok,)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Blaha sedel celkom sám. Takto vyzerala konferencia Smeru

Delegáti Smeru hlasovali. Nikto nebol proti.

KOMENTÁRE

Fico preháňal, aby sa stal nenahraditeľným

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.

ŠPORT

Lídrom Bory na Tour de France bude Čech, Sagan zabojuje o zelený dres

Leopold König pôjde na Tour so Saganom.


Už ste čítali?